Универзитет Амстердам: стипендије за најбоље 2015. године

Стипендије намењене изузетно талентованим студентима примљеним на мастер програме неког од следећих факултета Универзитета Амстердам:

• Правни факултет Амстердам
  • Економија и бизнис
  • Факултет природних наука
  • Факултет за развој деце и образовање
  • Факултет за комуникацију
  • Факултет хуманистичких наука
  • Факултет психолигије
  • Факултет друштвених наука
За стипендију могу конкурисати студенти свих дисциплина који се налазе међу 10 % најбољих дипломаца своје класе.

Стипендије се додељују на основу академских резултата, мотивације и релевантности мастер програма за даљи развој каријере кандидата.

Годишње се додељује 15 стипендија.

Пуна стипендија од 25 000 еура, покрива трошкове школарине и трошкове живота током једне академске године.

Обавезан међународно признати сертификат познавања енглеског језика (TOEFL, IELTS).

Рок за пријаву: 15. јануар 2015.

Напомена: Заинтересовани кандидати за овај програм стипендија аплицирају у исто време када и за жељени мастер програм, при чему ће пријава за мастер програм бити разматрана пре рока за пријаву за стипендију.

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: mladiinfo