Значај сарадње академске и пословне заједнице је неоспоран. Универзитет у Крагујевцу управо из тог разлога настоји да кроз рад Центра за развој каријере успостави контакт са представницима локалних компанија и предузећа како би младим академцима омогућио стицање практичних искустава и на тај начин, заједно са послодавцима, учествовао у формирању будућег кадра. Свесни да поред формалног образовања, будући кадар мора поседовати и низ додатних вештина, желимо да заједно са Вама, послодавцима, помогнемо нашим студентима и дипломцима да што спремнији изађу на тржиште рада.

Зато смо припремили пакет услуга за послодавце који су заинтересовани за сарадњу са Универзитетом у Крагујевцу.

Пакет услуга за послодавце

• Оглашавање Вашег конкурса за посао, праксу или волонтирање на сајту Центра и на сајтовима циљаних факултета Универзитета у Крагујевцу
  • Објављивање наградних конкурса, стипендија и сл. на сајту Центра и на сајтовима факултета Универзитета у Крагујевцу
  • Слање информација путем ЦзРК- инфо листе студентима и дипломцима Универзитета у Крагујевцу
  • Организација презентације Ваше компаније (програм праксе, такмичење, или усавршавање које Ви организујете у Вашој компанији )
  • Дистрибуција Вашег промотивног материјала циљаним факултетима
  • По потреби израда и дистрибуција постера Вашег програма за студенте/дипломце циљаним факултетима
  • Медијска подршка- припрема и дистрибуција најава и медијских саопштења, организовање интервјуа и израде тв-прилога

За коришћење наведених услуга и за сва питања и предлоге, можете нас контактирати на:

Е-пошта: razvojkarijere@kg.ac.rs
Контакт телефон: (034) 300 425

Додатне услуге за послодавце

Желећи да максимално изађемо у сусрет Вашим потребама креирали смо и додатне услуге за послодавце. Уколико сте заинтересовани да заједнички реализујемо програме за студенте и дипломце Универзитета у Крагујевцу, Центар Вам нуди следеће услуге:

• Помоћ и подршка у конципирању, припреми и реализацији програма пракси за студенте/апсолвенте и дипломце (пракса, тренинзи, конференције, семинари, посете компанијама, израда дипломског или мастер рада у Вашој компанији и сл.)
  • Прикупљање пријава кандидата
  • Предселекција кандидата и организовање интервјуа са кандидатима
  • Комплетна комуникација са кандидатима
  • Мониторинг и евалуација програма праксе
  • Осмишљавање и организација медијских прилога / гостовања/интервјуа
  • Осмишљавање и организација различитих истраживања за потребе Ваше компаније
  • Креирање и публиковање промотивног и едукативног материјала
  • Креирање нових програма Ваше компаније у које желите да укључите студенате/дипломце Универзитета у Крагујевцу- Ви предложите, ми ћемо реализовати

Позивамо компаније и организације које су заинтересоване за партнертво са Универзитетом у Крагујевцу да нас контактирају.

Е-пошта: razvojkarijere@kg.ac.rs
Контакт телефон: (034) 300 425