Стипендије за мастер студије за интернационалне студенте  на Универзитету у Женеви, Швајцарска 2014.

Факултет природних наука Универзитета у Женеви додељује стипендије за мастер студије интернационалним студентима заинтересованим за стицање мастер звања у Швајцарској.

Стипендија се додељује на основу академског успеха и доступна је за следеће области: биологија, хемија, биохемија, науке о животној средини, компјутерске науке, математика, фармација и физика.

Комплетну листу мастер програма можете погледати овде.

Кандидати који желе да конкуришу за ову стипендију морају испуњавати два основна услова: веома добар академски успех на основним студијама и знање језика (потребни су језички сертификати).

Стипендија подразумева новчану накнаду (10 – 15 000 швајцарских франака годишње).

Рок за пријаву: 15. март 2016. године

Више о програму и начину пријаве можете видети овде.