Стипендије за мастер студије у области демократије и људских права у Југоисточној Европи

Рок за пријаву: 09. септембар 2014.

Једногодишњи мастер програм намењен је студентима из земаља Југоисточне Европе, Европске Уније, Русије и Кавказа. Сваке године на програм се прима 30 студената.

Профил кандидата:
  • Завршене основне студије у областима од значаја за људска права, посебно права, политичке науке, друштвене и хуманистичке науке.
  • Поседовање међународнопризнатих сертификата познавања енглеског језика (TOEFL, IELTS)

Програм се реализује у сарадњи Универзитета у Сарајеву и Универзитета у Болоњи и кофинансиран је од стране Европске комисије и Министарства спољних послова Републике Италије. Званични језик програма: енглески.

Програм се састоји из три дела:
  1. од новембра 2014. – јуна 2015. предавања на Универзитету у Сарајеву
  2. од јуна до јула 2015. – пракса
  3. од септембра до октобра 2015. – период писања тезе на Универзитету у Болоњи
По завршетку програма студенти стичу двојну диплому: једну од стране Универзитета у Сарајеву и једну од стране Универзитета у Болоњи.

Студенти из Србије у потпуности су ослобођни плаћања школарине и обезбеђена им је новчана накнада у висини 500 евра месечно током прва два дела мастер студија.

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: studentskizivot