Стипендије за мастер студије на Мастрихт универзитету у Холандији за 2016-17. годину

Фонд за стипендије Мастрихт универзитета додељује стипендије намењене студентима који ће похађати мастер програме на овом универзитету.

Да би аплицирали за ову стипендију заинтересовани кандидати морају испуњавати услове жељеног мастер програма и не могу бити старији од 35 година у време почетка академске године.

Листу доступних мастер програма можете видети овде.

Кандидати заинтересовани за ове мастер програме морају имати изванредне резултате остварене током основних академских студија (као доказ достављају листу положених испита или писма препоруке).

Трајање програма: највише 12 месеци (у случају двогодишњег мастер програма – стипендија ће бити продужена за још једну академску годину)

Стипендија покрива трошкове школарине, осигурања, визе, као и месечне трошкове живота.

Рок за пријаву: 01. фебруар 2016. године

Пријавни формулар можете наћи овде.

Више информација о пријави за стипендију можете видети овде.

Напомена: да би добили стипендију, заинтересовани кандидати морају бити примљени на жељени студијски програм. Пријаву за стипендију заинтересовани кандидати морају послати пре него што буду прихваћени за студијски програм. Препорука је да за жељени студијски програм и за стипендију аплицирају у исто време.

Више информација о програму можете видети овде.

Извор: scholars4dev