Стипендије за мастер студије мира у САД-у

Кroc институт  Универзитета  Нотр Дам у Сједињеним Америчким Државама расписује конкурс за доделу стипендија за мастер студије из области Међународних студија мира на овом Универзитету за кандидате свих националности.

Двогодишњи мастер програм обухвата:
  • Предавања у области мира и теорије правде, привремених конфликата и стратегија мира, као и развој каријере у области јавног осигурања, политичких промена и анализе и трансформације конфликата;
  • 6 месеци праксе у водећим организацијама у Азији, Африци, Латинској Америци, Блиском Истоку или Уједињеним Нацијама;
  • Семинар у трајању од два семестра у циљу професионалног развоја

Слекција кандидата вршиће се на основу академских заслуга и радног искуства (плаћеног или неплаћеног) у области мира и правде.

Стипендија покрива пуне трошкове школарине током две године трајања програма, стипендију за трошкове смештаја и трошкове живота, подршку током шестомесечне праксе, укључујући и трошкове пута до одређене локације.

Рок за пријаву: 15. децембар 2014. године.

Више о програму видети на: линк1, линк2