Стипендије за мастер и докторске студије у Турској
Истраживачко веће науке и технологије Турске (TÜBİTAK) расписало је конкурс за пријаву за стипендије намењене кандидатима заинтересованим за  похађање degree програма у Турској. Стипендије су намењене за похађање мастер и докторских студија.

Области: природне науке, инжењерство, техничке науке, медицинске науке, пољопривредне науке, друштвене и хуманистичке науке.

Трајање програма: 2 године за мастер, 4 године за докторске студије

Профил кандидата:

• Завршене основне/мастер студије које кандидата формално квалификују за пријем на мастер/докторске студије
  • Мање од 30 година за мастер, односно мање од 35 година за докторске студије

Стипендија покрива: месечну новчану накнаду од 1500 турских лира за студенте мастер студија, односно 1800 лира за докторанте, трошкове школарине, трошкове осигурања.

Документа за пријаву (на енглеском језику):

• Пријавни формулар (путем система електронске пријаве на адреси: E-Application)
  • Копија извода из матичне књиге рођених или копија пасоша
  • Копија дипломе основних/мастер студија
  • Копија транскрипта оцена
  • Мотивационо писмо
  • CV
  • Два писма препоруке
  • Сертификати о постигнутом успеху (уколико кандидат има)

Рок за пријаву: 28. 02. 2014.

Напомена: Одвојени су процеси пријаве за стипендију и на жељене студијске програме универзитета у Турској. Стипендије ће бити додељене само кандидатима уписаним на дипломске програме турских универзитета.

Више о програму и начину пријаве видети на: Tubitak