Стипендије за мастер и докторске студије у Кини

Eкономско-трговинско одељење Амбасадe Народне Републике Кине у Републици Србији позива заинтересоване кандидате да учествују у програму доделе стипендија које обезбеђује Министарство трговине Народне Републике Кине за мастер студије у трајању од 2-3 године и докторске студије у трајању од 3-4 године.

У циљу јацања комуникације и сарадње измењу Кине и осталих земаља,  Министарство трговине НР Кине је формирало програм стипендија за 270 младих и талентованих људи (до 45 година) који би желели да наставе своје постдипломске студије и усавршавање у НР Кини.

Стипендија покрива трошкове школовања, смештаја, месечног џепарца у износу од РМБ 3000-3500 (око ЕУР 430-500), здравственог осигурања и трошкове једне повратне карте.

Услов за пријаву је да кандидати буду млађи од 45 година у тренутку пријаве, да поседују стручно знање енглеског или кинеског језика и одговарајући степен образовања. Све услове и инструкције пријаве можете видети у прилогу.

Предавања и школска година почињу у септембру 2015. године и потребно је завршити сву неопходну процедуру раније.

Све пријаве морају бити извршене пре 15. јуна 2015. године, након чега ће организатори у Кини донети коначну одлуку и одабрати кандидате.

Кандидати заинтересовани за докторске студије могу контактирати директно Економско-трговинско одељење амбасаде Народне Републике Кине у Републици Србији:

Марија Ћулафић,  пословни асистент

Адреса: Др Јована Данића 1, 11000 Београд, Србија