Стипендије за мастер и докторске студије у Абу Дабију

Масдар Институт нуди квалификованим студентима из Републике Србије упис на дипломске програме Масдар Института науке и технологије у граду Масдар, Абу Даби.

Институт тренутно нуди 9 акредитованих мастер програма у области науке и инжењеринга и интердисциплинарни програм докторских студија.

Републици Србији је упућен позив за номинацију 10 кандидата за овај програм.

Институт је понудио Министарству могућност избора квалитетних кандидата који испуњавају критеријуме, које ће потом предложити уписној комисији Масдар Института.

Кандидати морају да испуне критеријуме које је одредио Институт (релевантне додипломске студије у области науке и инжењеринга, најмање CGPA 3.0 на скали до 4.0, квантитативни збир GRE од 155, минимум интернационалних бодова TOEFL у збиру 91 (IBT) или академских IELTS бодова 6.5). Кандидати који не испуне услове GRE бодовања полагањем испита или додатних курсева на Масдар Институту.

Више о мастер програмима и програму докторских студија видети овде.

Квалификовани прихваћени студенти ће добити пуну стипендију.

Стипендија покрива пуне трошкове школарине, трошкове уџбеника, трошкове полагања GRE и TOEFL теста, трошкове смештаја, месечну новчану накнаду, трошкове здравственог осигурања и годишњу повратну карту до матичне земље.

Рок за пријаву за пролећни семестар 2014/15.  године: 15. новембар 2014. године

Више информација видети овде