Стипендије за мастер и докторске студије на Централно европском универзитету у Будимпешти

Централноевропски универзитет у Будимпешти расписао је конкурс за стипендирање једногодишњих и двогодишњих  мастер студија и докторских студија у школској 2015/16. години.

За мастер студије доступне су пуне и парцијалне стипендије; стипендије за докторске студије су пуне.

Кандидати заинтересовани за стипендију морају попунити секцију Financial Aid приликом попуњавања пријавног формулара за жељени студијски програм, на адреси: овде

Стипендије за мастер студије додељују се на основу академских заслуга. Кандидати пријављени на програм докторских студија аутоматски бивају разматрани као кандидати за стипендију.

Програм мастер студија траје годину или 2 (у зависности од трајања завршених основних студија), а докторске студије трају 3 године.

Више о мастер програмима видети овде

Више о програмима докторских студија видети овде.

Кандидати заинтересовани за студије на овом универзитету морају имати међународно признате сертификате познавања енглеског језика.

Рок за пријаву: 01. фебруар 2015. године

Више о програму видети овде.

Извор: najstudent