Стипендије за кратак истраживачки боравак у Француској

Амбасада Француске и Француски институт у Србији додељују 10 стипендија за кратак боравак (до 18 дана) српским истраживачима који желе да остваре истраживачки пројекат са француским истраживачким тимом.

Програм је намењен истраживачима свих нивоа који раде у истраживачком тиму у Србији (асистенти, докторанти, пост докторанти, истраживачи, предавачи, професори, информатичари, инжењери, лекари).

Области истраживања:

• Вештачка интелигенција
  • Обновљиве врсте енергије
  • Европска питања
  • Урбанизам и одржива архитектура
  • Историја и помирење

Доступне су по 2 стипендије за све области.

Период реализације истраживачког боравка: 15. октобар - 31. децембар 2019. године

Стипендија покрива трошкове живота и смештаја у Француској, као и трошкове осигурања. Трошкови превоза на релацији Србија – Француска нису покривени.

Рок за пријаву: 10. септембар 2019. године

Кандидати који буду добили стипендију биће обавештени крајем септембра 2019.

Више информаиција о овом програму и начину пријаве можете наћи на сајту Француског института у Србији.

За сва додатна питања у вези са пријавом можете се обратити Весни Адамовић путем мејла vesna.adamovic@institutfrancais.rs или телефона (011) 302 36 39.