Стипендије за истраживање у Јапану 2016.

Рок за пријаву: 31. август 2015. године

Међународна фондација Матсуме расписала је конкурс за пријаву за стипендије за истраживање за 2016. годину. Додељено ће бити 20 стипендија.

Трајање мобилности: 3 – 6 месеци

Период боравка: април 2016 – март 2017.

Области као што су природне науке, инжењеринг и медицина ће имати приоритет.

Профил кандидата:

• завршене докторске студије
  • мање од 49 година у време пријаве
  • познавање енглеског или јапанског језика
  • кандидати који нису у прошлости боравили у Јапану и кандидати који се у време пријаве не налазе у Јапану

Стипендија покрива месечну новчану накнаду (школарину, трошкове истраживачког материјала, смештај, храну, оброке), трошкове здравственог осигурања и осигурања од несреће, трошкове пута (повратна авионска карта) и паушалу по доласку у Јапан на конто почетних трошкова.

Напомена: Одвојени су процеси пријаве на жељену истраживачку институцију и за стипендију. Да би могли да аплицирају за овај програм стипендија, кандидати морају бити примљени на жељену истраживачку институцију.

Више о програму и начину пријаве можете видети овде.

Извор: najstudent