Стипендије за истраживање на Институту природних наука и технологије у Аустрији

Институт природних наука и технологије у Аустрији расписао је конкурс за пријаву за стипендије за постдокторске студије намењене интернационалним кандидатима.

Заинтересованим кандидатима биће доступно 40 стипендија за истраживање у области природних и компјутерских наука, математике или других сродних дисциплина, у трајању од две године.

За стипендију могу конкурисати кандидати који су завршили или који ће пре почетка програма завршити докторске студије у поменутим областима и који добро познају енглески језик.

Рок за пријаву: 15. 09. 2013.

Стипендија подразумева запослење за које ће одабрани кандидат примати новчану накнаду и имати социјално осигурање, као и додатак за трошкове пута, додатак за студијске посете, месечну новчану накнаду и курсеве немачког језика у кампусу.

Више о програму и начину пријаве видети на: IST Austria

Извор: Mladiinfo