Стипендије за истраживачки боравак у Румунији академске 2015/16. године

У оквиру програма Европа до Европе достуне су стипендије за истраживаче у области друштвених и хуманистичких наука. Кандидати могу поднети пројекте на теме по избору.

Институција домаћин: New Europe College, Букурешт, Румунија

Заинтересовани кандидати могу аплицирати за боравак у трајању од једне академске године (10 месеци – почетак програма октобар 2015.) или једног семестра (5 месеци – са почетком у октобру 2015. или марту 2016. године)

Стипендија покрива месечну новчану накнаду у висини од 700 евра, као и трошкове смештаја и трошкове пута.
Током боравка у Букурешту, стипендистима ће бити омогућен истраживачки боравак у трајању од месец дана на некој од страних институција по избору.

Профил кандидата:
  • Студенти докторских студија који су већ спровели знатан део свог истраживања, као и кандидати који су већ завршили докторске студије.
  • Предност ће имати кандидати који имају мање од 40 година
  • Захтева се познавање енглеског језика.

Рок за пријаву: 08. децембар 2014. године

Пријавни формулар на адреси: овде

Упутства за пријаву на адреси: овде

Пријаву (уз subject: EntE Fellowship) поднети електронским путем на адресу: applications@nec.ro

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: najstudent