Стипендије за истраживачке боравке у Немачкој намењене постдокторантима

Дахлем истраживачки центар у сарадњи са Немачком иницијативом за најбоље и Програмом Марије Кири нуди стипендије за постдокторанте свих дисциплина за спровођење истраживања на Слободном универзитету у Берлину.

Доступно је 20 стипендија.

Почетка програма – јануар 2015.

Трајање програма: 18 месеци.

Заинтересовани кандидати морају поднети предлог истраживачког плана заснованог на кључним темама или кључним областима пројеката који учествују у овом програму.

Листу пројеката, тема и области видети овде.

Рок за пријаву: 04. јул 2014. године

Профил кандидата:
  • Постдокторанти, истраживачи свих дисциплина и свих националности
  • Завршене докторске студије пре не више од 6 година
  • нису живели дуже од 12 месеци у последње три године

Стипендија подразумева уговор о запослењу, за који следи новчана накнада у нето износу од 26.500 евра до 34 400 евра. Стипендија покрива и трошкове социјалног и здравственог осигурања, новчану накнаду на конто трошкова истраживања, трошкове пута у једном смеру, месечни новчани додатак за трошкове мобиности у износу од 200 евра, потпуно финансиран курс немачког језика.

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: portalmladi