Стипендије за докторске студије у области друштвенух наука у Бремену, Немачка

Међународни факултет друштвених наука у Бремену расписао је конкурс за пријаву за програм докторских студија на овом факултету. Програм почиње 01. септембра 2014. године.

Кандидати примљени на овај програм бавиће се неком од тема у оквиру следећих области:
  • Глобално управљање и регионалне интеграције
  • Социјална држава, неједнакост и квалитет живота
  • Промена живота у контексту социо-културних промена

Факултет омогућава 15 стипендија у вредности од 1300 евра месечно, током 3 године трајања програма докторских студија. Да би подржао научну независност својих стипендиста, одабраним кандидадтима омогућено је финансирање за спровођење, презентовање и публиковање истраживања.

Кандидати заинтересовани за овај програм морају испуњавати два основна услова:
  • мастер дипломa у некој од области које се изучавају на овом факултету (економија, право, социологија, психологија),
  • међунарондо признати сертификат о познавању енглеског језика (TOEFL, IELTS).

Рок за пријаву: 15. фебруар 2014.

Напомена: Сви кандидати примљени на овај програм докторских студија, аутоматски ће примати стипендију.

Више о програму и начину пријаве видети на: bigsss-bremen

Извор: najstudent