Стипендије за докторске студије популационе генетике у Аустрији

Факултет популационе генетике у Бечу омогућава докторске студије у области популационе генетике у Аустрији.

Позиције су доступне високо мотивисаним  изванредним студентима  са предзнањем у области биоинформатике, статистике, еволуационарне и функционалне генетике, теоријске и експериманталне популационе генетике. За позиције могу аплицирати и студенти сродних дисциплина: математике и физике.
Предност ће имати кандидати заинтересовани за интердисциплинарна истраживања.

Документа за пријаву:
  • Пријавни формулар
  • CV
  • Мотивационо писмо са изјавом о истраживачким интересима
  • Универзитетске дипломе укључујући оцене
  • Копија дипломе о завшеном последњем нивоу студија која кандидата формално квалификује за похађање докторских студија (уколико ће диплому добити након рока за пријаву, кандидати треба да доставе скорије транскрипте)
  • индикација два истраживачка поља
  • Најмање два писма препоруке о научним квалификацијама кандидата морају бити послата до истека рока за пријаву директно координатору програма
Стипендија подразумева запослење за које следи одговарајућа новчана накнада.

Рок за пријаву: 03. мај 2015. године

Више о програму видети овде.