Стипендије за докторске студије на универзитету Scuola Normale Superiore у Италији

Рок за пријаву: 31. август 2015.

Универзитет Scuola Normale Superiore у Италији, са департманима у Пизи и Фиренци, за академску 2015/16. годину године додељује 86 стипендија за докторске студије у следећим областима:

• Савремена литература и филологија
  • Историја уметности
  • Финансијска математика
  • Методе и модели молекуларних наука
  • Неуронауке
  • Биофизичке науке
  • Политичке науке

Трајање програма је 3 године. Изузетак су области биофизичких и неуронаука у оквиру којих докторске студије трају 4 године.

Почетак програма: 01. новембар 2015. године

Профил кандидата:

• Завршене мастер студије у релевнатној области до 31. октобра 2015. године
  • Рођени после 31. октобра 1985.

Кандидатима је обезбеђена пуна стипендија која покрива трошкове школарине, трошкове уписа, као и месечну новчану накнаду у висини 14 187 евра годишње (укључујући и трошкове смештаја и бесплатну исхрану); додатак на конто трошкова истраживања, као и рефундирани путни трошкови у максималном износу до 1000 евра за кандидате из земаља ван Европске уније.

Текст конкурса за овај програм стипендија за академску 2015/16. годину можете погледати овде.

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: najstudent