Стипендије за докторске студије на Лудвиг Максимилијан универзитету у Минхену

Истраживачка група Лудвиг Максимилијан универзитета у Минхену нуди 7 стипендија за докторске студије у области Глобализација и књижевност. Репрезентације, трансформација и интервенција.

Циљ програма је да испита фунцију књижевности у процесу глобализације од антике до садашњости.

Истраживачки рад у сарадњи са супервизорима чије су области књижевности написане на еглеском, француском, немачком, јапанском, руском, шпанском, шведском, турском и другим језицима.

Почетак програма: април 2015.

Трајање програма: 18 месеци

Стипендија у износу 1300 евра месечно, додатак на конто пута.

Профил кандидата:
  • Завршене мастер студије књижевности са високом просечном оценом
  • Истраживачки пројекат који доприноси тематском фокусу истраживачке групе
  • Поседовање међународнопризнатих сертификата познавања енглеског и немачког језика

Пријава (на енглеском или немачком) путем електронског портала на адреси: пријава

Документа за пријаву:

• Нацрт истраживачког пројекта (3000 до 4000 речи)
  • ЦВ са детаљним описом каријере
  • Транскрипт свих школских и универзитетских диплома
  • Писма препоруке од стране два запослена на факултету о квалификацијама и академском потенцијалу кандидата
  • Узорак поглаваља мастер рада (до 4000 речи)
  • Листа публикација (по потреби)

Рок за пријаву: 01. новембар 2014. године

Више о програму и начину пријаве видети овде.