Стипендије Владе Мексика за стране студенте за 2019. годину

Мексичка агенција за међународну развојну сарадњу (AMEXCID), у име Министарства спољних послова, позива стране држављане који су заинтересовани за специјализацију, мастер или докторске студије, за мастер или постдокторска истраживања или да учествују у програму академске мобилности на нивоу основних или мастер студија, да учествују у Програму стипендирања Владе Мексика за међународне студенте у 2019. години.

Све стипендије које се додељују овим конкурсом почињу са реализацијом 01. марта 2019. године, а најкасније 08. децембра 2019. године.

Ниво студија

Дужина трајања стипендије

Основне и мастер академске студије- академска размена

Један семестар

Истраживање на нивоу мастер студија, односно постдокторска истраживања

12 месеци (минимум 1 месец)

Специјализација

1 година

Стипендије за мастер академске студије

2 године

Стипендије за докторске академске студије

3-4 године (у зависности од дужине трајања програма)

Специјализација и субспецијализација у медицини

3 године

Максимално трајање стипендије не може бити продужено!

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 28. септембар 2018. године, до 15:00 часова (локално време у Мексику)

Општи услови за пријаву за све кандидате:

• диплома са основних, мастер и/или докторских студија
  • кандидати са основних студија, који се пријављују за академску размену, достављају листу положених испита са факултета
  • минимална просечна оцена 80, на скали од 0 до 100, односно еквивалентна просечна оцена (8,00), на последњем завршеном нивоу студија
  • заинтересовани кандидати морају бити прихваћени или уписани на жељени програм на одабраној институцији у Мексику.

Аплицирање за стипендије се врши искључиво електронски, путем Система за управљање академском сарадњом - SIGCA

Више информација о програму погледајте ОВДЕ.

Детаљне инструкције о условима и начину пријаве погледајте ОВДЕ.