Стипендије Умеа Универзитета за мастер студије у Шведској за 2016-17. годину

Умеа Универзитет нуди стипендије за мастер студије у Шведској намењене студентима који су примљени на неки од мастер програма који су у понуди овог Универзитета (Umea University Scholarships).

За овај програм стипендија могу аплицирати кандидати који се пријаве за жељени програм пре 01. фебруара 2016. године.

Стипендије су доступне у следећим областима: рачуноводство, дизајн, хемија, когнитивне науке, компјутерске науке и инжењерство, екологија, економија, финансије, примењена уметност, ИТ менаџмент, право, менаџмент, маркетинг, молекуларна биологија, физика, јавно здравље, туризам.

Листу доступних мастер програма видети овде.

За 2016-17. годину биће додељено 4 – 6 стипендија.

Рок за пријаву за стипендију: 15. март 2016. године

Пријава за стипендију одвија се путем онлајн апликационог портала који можете наћи овде

Стипендија се додељују у форми одрицања трошкова школарине и подразумевају пуну или парцијалну редукцију школарине.

Више о програму и начину пријаве можете видети на: линк1, линк2