Стипендије Шведског института за 2016/17. академску годину

1. Стипендије за мастер студије

Шведски институт сваке године додељује стипендије за редовне мастер студије у Шведској.

Стипендије покривају трошкове студија и трошкове живота, додатак за трошкове путовања и осигурање.

Пријава за стипендију: 01-13. фебруара 2016. године

Информације о пријави за ове стипендије за академску 2016/17. годину и листа мастер програма у оквиру којих можете конкурисати за стипендију биће објављене на сајту програма у новембру 2015. године.

Доступне студијске области: друштвене науке и заштита животне средине

Стипендије се додељују за програме који почињу у јесењем семестру и додељују се за једну академску годину (два семестра).

Напомена: Процес пријаве за стипендију и за студије у Шведској су два одвојена процеса. Да би могли да у предвиђеном року конкуришу за овај програм стипендија, заинтересовани кандидати морају бити примљени на факултет у Шведској, на неки од eligible мастер програма.

Рок за пријаву на мастер програм: 15. јануар 2016.

Више информација о овом програму стипендија можете видети овде.

2. Стипендије за докторске и постдокторске студије у Шведској

Програм је намењен студентима докторских студија и постдокторантима који би део својих студија/истраживања спроводили у Шведској.

Области: демократија, људска права/родна питања, економија и менаџмент, науке о заштити животне средине, европске студије, право, социјална питања.

Трајање програма: 6, 9 или 12 месеци

Период пријаве за стипендију: 02. новембар 2015 – 16. јануар 2016. године

Студијски боравци ће се реализовети током академске 2015/16. године, у периоду од 01. семптембра 2016. до 31. децембра 2017. године

Стипендија покрива месечну новчану накнаду и трошкове осигурања. Трошкови пута нису покривени стипендијом.

Напомена: Кандидати заинтересовани за овај програм приликом пријаве морају приложити позивно писмо од универзитета на ком ће боравити. Доступни су сви универзитети и истраживачке институције у Шведској.
Листу институција видети на: линк1, линк2, линк3

Пријава се врши путем апликационог портала на адреси: пријава

Више информација о овом програму стипендија можете видети овде.

Извор: najstudent