Стипендије Републике Грчке за 2018/19. годину

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу обавештење Амбасаде Републике Грчке у Београду да Дирекција за образовање и културна питања Министарства спољних послова Републике Грчке објављује конкурс за стипендије за основне, мастер и докторске студије за школску 2018/2019. годину на грчким универзитетима и вишим технолошким установама (вишим школама).

Заинтересовани држављани Републике Србије могу конкурисати до 20. јула 2018. године.
Захтеви се подносе директно у Амбасади Републике Грчке  у Београду радним данима од 12:00 до 14:00.

Услови за подношење захтева:

• Стипендије су намењене страним држављанима, грчког порекла или не, који трајно живе у иностранству;
  • Кандидати треба да су навршили 18. годину живота пре 1. октобра 2018. године;
  • Кандидати за стипендије за мастер или докторске студије морају већ бити примљени на одређени мастер или програм израде докторске дисертације и да доставе потврду о томе. Такође, напомињемо да стипендија не покрива могућу школарину за последипломске студије;
  • Кандидати за Катедру за стране језике – Консекутивно и симултано превођење Јонског универзитета морају пријавити да знају бар два страна језика врло добро, између енглеског, француског и немачког;
  • Кандидати за студије на Катедрама за филологију који нису похађали класични грчки језик треба да знају да ће бити веома тешко да прате предавања;
  • Кандидати који поседују потврду о нивоу знања грчког језика, треба да је приложе.

Формулар мора бити у потпуности попуњен и потписан од стране кандидата, док фотокопије свих докумената треба да буду незванично преведене на грчки језик.

Наглашава се да стипендије неће бити додељене:

• Заинтересованима који имају уговорну везу са грчким државним сектором;
  • За студије теологије и лепих уметности

Више информација, текст конкурса и листу потребне документације можете погледати ОВДЕ.