Стипендије Мастрихт универзитета

Мастрихт Универзитет у оквиру Holland-High Potential програма стипендија нуди 24 пуне стипендије талентованим студентима из земаља ван Европске уније који су примљени на мастер програме на овом универзитету.

Стипендије покривају трошкове школарине и месечну новчану накнаду.

За програм могу аплицирати кандидати који су конкурисали за редовне мастер студије на Мастрихт универзитету за 2021/22. академску годину.

Листу мастер програма који учествују у овом програму стипендија можете погледати овде.

Трајање стипендије: 13 месеци за једногодишње мастер програма, односно 25 месеци за двогодишње мастер програме.

Заинтересовани кандидати могу истовремено аплицирати за мастер програм и за стипендију, али морају бити условно прихваћени за мастер програм да би добили стипендију.

Рок за пријаву: 1. фебруар 2021. године

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.