Стипендије „la Caixa“ фондације за докторске студије у Шпанији

Програм стипендирања “la Caixa” фондације намењен je дипломцима који желе да спроводе пројекат докторских студија на Државном центру за онколошка истраживања у Шпанији.

Током 2015. биће додељене 2 потпуно финасиране стипендије за истраживачки рад у области основног и примењеног истраживања канцера.

Трајање програма: 4 године

Профил кандидата:
  • Завршене мастер студије у области биомедицинских наука
  • Диплома стечена у периоду од 2 године од датума подношења пријаве
  • Познавање енглеског језика
  • Горња старосна граница: 30 година

Рок за пријаву: 28. фебруар 2015.

Студентима докторских студија обезбеђена је пуна финасијска подршка, укључујући трошкове школарине. Током студија примљени кандидати добијају уговор о запослењу за које следи одговарајућа новчана накнада. Покривени су трошкови здравственог осигурања и осигурања од повреде на раду. Кандидати ће примати и једнокартни додатак на конто такси, учешћа на конференцијама и боравака у истраживачким центрима током све 4 године.

По завршетку програма студенти могу стећи диплому Универзитета у Мадриду, али такође могу одабрати да докторско звање стекну на универзитету у својој матичној земљи.

Више о програму и начину пријаве можете видети на: линк1, линк2