Стипендије Гејтс фондације за постдипломске студије на Кембриџ универзитету, 2015/16.

Сваке године фондови Бил и Мелинда Гејт фондације додељују стипендије за редовне постдипломске студије (докторске, мастер или једногодишње постдипломске студије) на Кембриџ универзитету.

Годишње се додели 90 стипендија.

Стипендије су намењене држављанима свих земаља изван УК, и покривају пуне трошкове школарине на Кембриџ универзиту, новчани додатак на конто трошкова живота, трошкове пута, трошкове учешћа на конференцијама.

Конкурс за ову стипендију за студије које почињу октобра 2015. године, почиње 01. септембра 2014. године.

Рок за пријаву: 03. 12. 2014. године

Напомена:  Кандидати заинтерсовани за ову стипендију аплицирају истовремено за стипендију и за упис на постдипломске студије на универзитету Кембриџ, употребом истог апликационог пакета.

Више о програму и начину пријаве видети на: линк1, линк2