Стипендије Фондације Конрад Аденауер

Немачка Фондација Конрад Аденауер расписала је Kонкурс за доделу стипендија за 2020/21. годину за студенте који студирају у Републици Србији.

Стипендије су намењене друштвено или политички ангажованим и надареним студентима завршних година (од 3. године студија на даље), постдипломцима и докторандима који студирају у Републици Србији.

Услови које кандидати морају задовољити:

• Минимална остварена просечна оцена на студијама 8,5;
  • Добро знање енглеског или немачког језика;
  • До 30 година старости у тренутку пријаве;
  • Кандидат не сме бити у радном односу.

Стипендија у износу од 100 евра месечно исплаћује се у динарској противвредости у трајању од 10 месеци. Поред финансијске подршке, стипендистима је омогућена додатна едукација кроз различите активности у организацији Фондације.

Документа за пријаву:

• Пријавни формулар (можете га преузети овде);
  • CV;
  • Мотивационо писмо (максимално 1 страна);
  • Потврда о положеним испитима (за постдипломске/докторске студије доставља се фотокопију дипломе са основних/постдипломских студија и уверења о упису постдипломских/докторских студија);
  • Две академске препоруке;
  • Једна друштвена или политичка препорука (препорука из странке, НВО или студентске организације – у зависности од врсте ангажовања);
  • Фотографија новијег датума (формат као за личну карту или пасош);
  • Остале дипломе и сертификати – фотокопија.

Рок за достављање пријаве је 30. април 2020 године.

Текст конкурса можете погледати овде.

За све додатне информације се можете обратити путем имејла на адресу katarina.pesic@kas.de.