Стипендије Фонда краљице Јадвиге за академску 2016/17. годину

Јагелонски универзитет из Кракова објавио је конкурс за стипендије Фонда краљице Јадвиге за академску 2016/17. годину.

Стипендије су намењене академском особљу и студентима докторских студија са подручја Балкана, Источне и Централне Европе и бивших земаља СССР-а који су остварили запажене научноистраживачке резултате.

Стипендисти ће имати прилику да спроводе научноистраживачки рад на Јагелонском универзитету у трајању од месец дана у периоду између октобра 2016. и јуна 2017. године.

Рок за пријаву: 15. јун 2016. године

Стипендија износи 1500 злота месечно. Стипендистима ће бити обезбеђен смештај у студентском дому, као и основно здравствено осигурање.

Пријаву послати на адресу:

Office for Student Affairs of the Jagiellonian University
ul. Straszewskiego 25/3, 31-113,
Kraków, Polska
са назнаком: Fundusz Stypendialny im. Królowej Jadwigi

Више информација о стипендији, као и списак потребне документације за пријаву можете наћи овде.

Додатне информације можете добити путем имејл адресе fundusze.stypendialne@uj.edu.pl.