Стипендије Британске фондације за специјалистичке студије у УК

Британска фондација (British Scholarship Trust) додељује стипендије постдипломцима свих дисциплина за обављање специјалистичких студија у Уједињеном Краљевству.

Трајање стипендије је од 1 до 3 месеца.

Стипендија од 900 фунти месечно за студијске борвка изван Лондона, односно 1000 фунти за кандидате на студијама у Лондону намењена је за трошкове живота. Стипендије не покривају трошкове школарине, али могу покрити трошкове неких других такси. Трошкове пута сносе заинтересовани кандидати или њихова матична институција.

Заинтересовани кандидати морају имати мање од 30 година у време почетка студијског боравка и морају поседовати међународнопризнати сертификат о познавању енглеског језика.

Пријавни формулар можете наћи овде.

Пријаву доставити на адресу:

Министарство просвете и науке Републике Србије,
Сектор за развој образовања и међународну просветну сарадњу,
Немањина 22-26
11000 Београд
Емаил: kabinet@mpn.gov.rs

Рок за пријаву: 20. март 2016. године

Стипендије се додељују на основу академских заслуга, познавања енглеског језика, способности да предложено истраживање реализујете током истраживачког боравка у Уједињеном Краљевству и потенцијалне користи посете вашем истраживању и матичној институцији.

Напомена: Одвојени су процеси пријаве за стипендију и за студијски боравак на жељеној истраживачкој институцији.

Више о програму и начину пријаве можете видети овде.