Стипендије Бајер фондације 2014.

Међународни програм стипендија Бајер фондације вид је подршке младим талентима за реализовање индивидуалних студија и истраживачких пројеката у иностранству.

Стипендије се додељују страним кандидатима који желе да спроводе пројекте (праксе, обуке, радна искуства на клиникама, семестри у иностранству, истраживачки пројекти, завршни рад на основним, мастер студијама или докторска дисертација) у Немачкој.

Програм не подржава постдокторске пројекте.

Трајање програма: до годину дана

Доступне су следеће стипендије:

1. Ото Бајер

• Стипендије за област природних науке
  • Намењене студентима биологије, молекуларне биологије, биохемије, биотехнологије, биоинжењерства, хемије, фармације, физике

2. Карл Дуизберг - Стипендије за област медицине

• Намењене студентима медицине и ветерине
  • Предност ће имати пројети повезани са областима кардиологије, онкологије, инфламације, гинекологије и дијагностиковања

3. Курт Хансен – Стипендије за наставнике у пољу науке

• Намењене кандидатима који се образују да буду наставници у пољу науке

4. Џеф Шел - Стипендије за област пољопривредних наука

• Намењене студентима пољопривредних наука и агрономије, наука о заштити животне средине

5. Херман Стренгер – стипендије за заинтересоване за неакадемски сектор

• Млади у завршним фазама образовања или кандидати који су успешно завршили образовање у последње 2 године који желе да током боравка у иностранству (максимум годину дана) стекну искуство кроз учешће у пројектима, праксу, обуку или рад на послу.
  • области: техничке науке, пословна администрација, здравство, поља повезана са науком

Рок за пријаву: 15. јул 2014. године

Све стипендије осим Херман Стренгер стипендије намењене су студентима на вишим нивоима студија.

Кандидати који желе да аплицирају за овe стипендијe морају имати истраживачки пројекат који желе да спроводе у Немачкој и морају бити прихваћени за студијски боравак на жељеној институцији у Немачкој.

Стипендија покрива трошкове живота, трошкове пута и трошкове пројекта (трошкове такси, лабораторијског материјала, књига, семинара, језичких курсева и предавања)

Пријавни формулар овде.

Додатна документа за пријаву:
  • Транскрипт оцена
  • Потврда да су прихваћени на жељену институцију у Немачкој
  • Међународно признати сертификат познавања језика

Више о програму видети на: линк1, линк2