Стипендије Аустријске академије наука за 2019. годину

Аустријска академија наука отворила је позив за пријаву за Заједнички програм изврсности у области природних и друштвених наука - JESH (JOINT EXCELLENCE IN SCIENCE AND HUMANITIES).

JESH  је програм мобилности који кандидатима из одабраних земаља (укључујући и Србију) пружа прилику за истраживачки боравак у Аустрији у сарадњи са партнерским институцијама из ове земље.

За програм могу аплицирати  млади истраживачи свих области, постдокторанти, у периоду до 10 година по завршетку докторских студија, који су запослени на универзитетима или истраживачким институтима и који имају највише 10 година истраживачког искуства.

Институције у Аустрији за које је могуће аплицирати: институти/департмани државних универзитета и истраживачки институти Аустријске академије наука.

Трајање стипендије: 2 – 6 месеци

Програмом су покривени трошкови пута и смештаја током истраживачког боравка (паушални износ за трошкове смештаја у износу 2700 евра месечно). Други трошкови везани за пројекат или режијски трошкови нису покривени.

Истраживачки боравак мора почети у периоду између децембра 2019. и децембра 2020. године.

Рок за пријаву: 15. април 2019. године

Више информација о начину пријаве и потребној пријавној документацији можете наћи овде.

Више информација о самом програму можете наћи овде.

Контакт: jesh.application@oeaw.ac.at