Стипендија Владе Републике Кореје за постдипломске студије 2020.

Амбасада Републике Кореје у Србији доставила је Универзитету у Крагујевцу информацију о конкурсу за Global Korea Scholarship стипендије Владе Републике Кореје за 2020. годину.

Национални институт за међународно образовање (NIIED) расписао је конкурс за Global Korea Scholarship стипендије Владе Републике Кореје за 2020. годину.

Стипендије су намењене за:
  1. постдипломске студије (мастер у трајању од 2 године и докторске студије у трајању од 3 године, са једногодишњим програмом корејског језика)
  2. истраживачки програм у трајању од 6 месеци до годину дана.

Стипендија покрива трошкове школарине, месечну новчану накнаду /новчану накнаду за истраживаче, трошкове живота, трошкове пута, трошкове осигурања, као и трошкове учења корејског језика.

Држављани Републике Србије или Црне Горе могу се пријавити за ову стипендију искључиво преко Амбасаде Републике Кореје.

Пријаве за овај програм стипендија су отворене до 6. марта 2020. до 17.00 часова.

Више информација о овом програму стипендија и начину пријаве можете наћи овде

За сва додатна питања можете се обратити Влади Републике Кореје у Србији путем мејла events.serbia@mofa.go.kr.