Сакура стипендије 2019.

Стипендије за израду истраживачког рада на тему у вези са Јапаном за студенте основних, постдипломских и докторских студија и истраживаче

У циљу промовисања изучавања свих аспеката јапанског друштва и културе у Републици Србији, као и јачања српско-јапанског пријатељства, компанија ЈТ Интернатионал а.д. Сента, која послује у саставу Japan Tobacco International grupe, у сарадњи са Амбасадом Јапана у Републици Србији расписује

КОНКУРС 2019
за доделу пет стипендија у износу од по 100.000 динара за израду истраживачког рада на тему у вези са Јапаном

Право учешћа на конкурсу имају студенти основних, постдипломских и докторских студија свих акредитованих универзитета у Републици Србији и истраживачи који нису у сталном радном односу.

За учешће на конкурсу потребно је поднети предлог истраживачког рада на тему у вези са Јапаном, из једне од следећих области:
  • Друштвених и хуманистичких наука (економије, права, политичких наука, филозофије, јапанског језика и књижевности)
  • Културе и уметности
  • Каизен менаџмента

Потребна документа за учешће на конкурсу:

• Попуњена пријава (пријавни формулар на српском језику, пријавни формулар на енглеском језику)
  • Попуњене, оверене странице важећег индекса са основних, постдипломских или докторских студија акредитованих универзитета у Републици Србији;
  • Диплома завршеног факултета са додатком дипломи, односно уверењем о положеним испитима уколико је кандидат завршио студије или је на постдипломским или докторским студијама;
  • За истраживаче – списак научних радова;
  • Уверење, односно потврда Националне службе за запошљавање или ПИО фонда Србије да кандидат није на евиденцији лица у радном односу;
  • Лична карта или пасош;
  • Препорука професора основних, постдипломских или докторских студија акредитованих универзитета у Републици Србији.

Попуњену пријаву на српском или енглеском језику и остала наведена документа, скренирана и у pdf формату, можете послати електронском поштом на адресу konkurs@sakurastipendije.rs.

Рок за пријаву: 1. април 2019. до 8 часова

Резултати конкурса биће објављени до 5. априла 2019. године на интернет страници програма.

За све додатне информације можете се обратити путем имејла konkurs@sakurastipendije.rs.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.