Расписан конкурс Фонда за младе таленте за студије у иностранству

Конкурс за стипендирање најбољих студената студија другог и трећег степена на универзитетима земаља чланицa Европске уније, Европске асоцијације за слободну трговину (EFTA) и на водећим светским универзитетима за школску 2020/2021. годину.

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је 5. октобра 2020. године конкурс за стипендирање најбољих студената који уписују студије другог и трећег степена у школској 2020/21. години. Конкурс је објављен на званичним интернет презентацијама Министарства омладине и спорта и Фонда за младе таленте Републике Србије.

Конкурс ће бити отворен до 2. новембра 2020. године.

Текст конкурса, моделе пријава на Конкурс, листу водећих светских универзитета, изјаву о сагласности за прибављање података, пример овлашћења за потписивање уговора и модел уговора о стипендирању можете преузети овде.

Фонд за младе таленте је од 2008. године до данас доделио преко 4760 стипендија студентима који су своје студије наставили у иностранству на најбољим светским универзитетима.