Програм стипендија за младе истраживаче КОИМБРА

coimbra-group.jpg

Универзитети Коимбра групе младим истраживачима нуде могућност да током краћег боравка на неком од ових универзитета спроводе део свог истраживачког рада.

Стипендије су финансиране од стране универзитета чланица Коимбра групе који учествују у овом програму.

Профил кандидата:

• рођени после 01. јануара 1983. године
  • држављани и становници земље која има право учешћа у програму
  • Академско особље запослено на универзитетима у Србији и постдокторанди (неке институције могу понудити могућности за боравак и студентима докторских студија)

Важне напомене:

• Кандидати могу одабрати само једну институцију. Уколико се истовремено пријавите за више институција, ваша пријава ће аутоматски бити одбијена.
  • Сви кандидати морају имати позивно писмо од одабране институције - letter of acceptance – које се шаље заједно са пријавом.
  • Кандидати у својој пријави морају навести име и контакт податке академског супервизора са институције на којој желите да спроводите истраживање. Сваки кандидат је задужен да ступи у контакт са жељеном институцијом и одговарајућим професором/супервизором.
  • Период реализације вашег истраживања на одабраној институцији договарате са академским супервизором са жељеног универзитета.

Универзитети који учествују у програму:

• Eötvös Loránd University Budapest (Hungary)
  • University of Granada (Spain)
  • Karl-Franzens University of Graz (Austria)
  • University of Heidelberg (Germany)
  • Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania)
  • KU Leuven (Belgium)
  • University of Padova (Italy)
  • University of Poitiers (France)
  • University of Salamanca (Spain)

Рок за пријаву је 16. март 2018. године

Пријава се врши електронским путем ОВДЕ.

Више информација о програму можете наћи ОВДЕ.