Програм стипендија за младе истраживаче КОИМБРА за 2020. годину

Универзитети COIMBRA групе нуде младим истраживачима могућност да, током краткорочног стипендираног боравка на неком од универзитета чланица групе, спроводе део свог истраживачког рада.

Стипендије су финансиране од стране универзитета чланица COIMBRA групе који учествују у овом програму.

Профил кандидата:
  • Рођени 1. јануара 1985. године или касније
  • Постдокторанти и академско особље запослено на универзитетима у Србији (неке институције могу понудити могућности за боравак и студентима докторских студија)

Важна напомене:

• Кандидати могу одабрати само једну институцију. Уколико се истовремено пријавите за више институција, ваша пријава неће бити сматрана валидном.
  • Кандидати морају навести име и контакт податке академског супервизора на универзитету домаћину и доставити доказ о прихватању (писмо или имејл), које аплоудују у пријавни формулар.
  • Период боравка на одабраној институцији договарате са академским супервизором са одабраног универзитета.

Универзитети који учествују у програму у 2020. години су:

• University of Granada (Spain)
  • Karl Franz University of Graz (Austria)
  • University of Heidelberg (Germany)
  • Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania)
  • Jagiellonian University Krakow (Poland)
  • KU Leuven (Belgium)
  • University of Padova (Italy)
  • University of Poitiers (France)
  • University of Salamanca (Spain)
  • University of Siena (Italy)

Рок за пријаву: 31. март 2020. године

Онлајн пријавни формулар можете наћи овде.

Текст позива за 2020. годину можете наћи овде

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде и овде.