Програм стипендија за младе истраживаче COIMBRA

Отворен је позив за мобилност у оквиру COIMBRA програма за 2015. годину. Рок за пријаву је 31. март 2015. годне.

Овај програм стипендија омогућава младим истраживачима да током краћих истраживачких боравака на партнерским институцијама (институције-чланице COIMBRA групе) реализују део свог истраживачког рада.

Конкурс за пријаву је сада отворен и заинтересовани кандидати се могу пријавити до 31. марта 2015. године

Профил кандидата:

• Мање од 35 година
  • Академско особље запослено на универзитету и постдокторанти (мада неке институције могу понудити могућности за мобилност и студентима докторских студија)

Важна напомене:

• кандидати у својој пријави морају навести име и контакт податке академског супервизора на институцији коју су одабрали за своје истраживање. Сваки кандидат је задужен да ступи у контакт са жељеном институцијом и одговарајућим професором/супервизором.
  • Сви кандидати морају имати позивно писмо од одабране институције - letter of acceptance – које се шаље заједно са пријавом.
  • Кандидати могу одабрати само једну институцију. Уколико се истовремено пријавите за више институција, ваша пријава ће аутоматски бити одбијена.
  • Период реализације вашег истраживања на одабраној институцији договарате са академским супервизором са институције на коју желите ићи. Тај период истраживачког боравка би требали да реализујете током академске 2015/16. године.

Универзитети који учествују у програму у 2015. години:

• University of Granada (Spain)
  • Karl-Franzens University of Graz (Austria)
  • University of Groningen (the Netherlands)
  • University of Heidelberg (Germany)
  • Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania)
  • University of Jena (Germany)
  • KU Leuven (Belgium)
  • University of Padova (Italy)
  • University of Poitiers (France)
  • Saint-Petersburg State University (Russia)
  • University of Salamanca (Spain)