Програм стипендија Владe Републике Турске
Српски студенти имаће прилику да средином јануара 2020. године конкуришу за програм стипендија који финансира Влада Турске.
Осим стипендија на 50 универзитета у Турској, програм обухвата и једногодишњи курс турског језика.

Програм стипендије посебно је креиран за студенте основних академских студија на одређеним предметима од техничких до медицинских, хуманистичких и друштвених наука. Такође, програм постдипломских стипендија (мастер и докторске студије) нуди такође широк спектар програма.

Програм је осмишљен како би подстакао међународне истраживаче и академике да спроводе заједничка академска истраживања у својим областима са турским академицима на најпрестижнијим турским универзитетима.

Пријаве се оцењују на основу академског успеха, ваннаставних активности и других успеха, знања и друштвених постигнућа кандидата.

Рок за пријављивање: 20. фебруар.

О критеријумима за пријављивање погледајте овде.

Погледајте шта стипендија покрива у зависности од програма на овом линку.

Детаљи о  доступним програмима и начинима пријаве налазе се овде.