Позив за пријаву за стипендирану мобилност на Саима универзитету примењених наука (Лапенранта, Финска)

Конкурс за Факултет за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи и Економски факултет

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Саима универзитетом примењених наука студенти Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи и Економског факултета Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то:

• студенти основних академских студија (размена у трајању од једног семестра)

Доступне студијске области: Business and Administration, Tourism and Hospitality

Рок за достављање пријава: 22. новембар 2017. године, до 12:00 сати.

• Потребна документа за пријаву:
  • Пријавни формулар (молимо преузмите формулар)
  • Предлог уговора о учењу (молимо преузмите формулар)
  • Потврда са факултета да сте редован студент (и превод на енглески језик*)
  • Листа положених испита (и превод на енглески језик*)
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б1 ниво)
  • Биографија на енглеском језику
  • Копија пасоша
Више информација о Саима универзитету примењених наука можете погледати ОВДЕ.

Студијску понуду можете пронаћи ОВДЕ.

Важне напомене:
1. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2017/18. године.

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског/шпанског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Приликом припреме Уговора о учењу потребно је да се консултујете са Еразмус + координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима.

4. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу  и доставља листу пријављених кандидата Саима универзитету примењених наука.

5. Саима универзитет примењених наука одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Месечна стипендија у износу од 750 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)
Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића б.б.
34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност,  Саима