Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност у сврху праксе на Политехничком универзитету у Темишвару (Румунија)

Еразмус+ кључна акција 1 – кредитна мобилност

На основу уговора о сарадњи са Политехничким универзитету у Темишвару на конкурс се могу пријавити студенти:

Факултет за машинство и грађевинарство
 у Краљеву

Факултет техничких наука
у Чачку

Доступна студијска област

Ниво студија

Доступна студијска област

Ниво студија

Mechanics and Metal Trade

Electricity and energy

Building and Civil Engineering

Основне студије

Electronics and Automation

и то за:

• студентску размену у сврху праксе у трајању од 2 месеца

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (преузмите формулар)
  • Предлог уговора о пракси (преузмите форму)
  • Потврда да сте редован студент и превод на енглески
  • Листа положених испита и превод на енглески језик
  • Копија дипломе и превод на енглески језик
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б1 ниво)
  • CV (препорука: користити Europass модел)
  • Копија пасоша

Рок за пријаву: 25. новембар 2019. године

Више информација о Политехничком универзитету у Темишвару, погледајте ОВДЕ.

Информације за Еразмус+ студенте су доступне ОВДЕ.

Водич за Еразмус+ студенте можете погледати  ОВДЕ.

Академска понуда Политехничког универзитета у Темишвару доступна је ОВДЕ.

Академску понуду Факултета за грађевинарство погледајте ОВДЕ.

Академску понуду Факултета за машинско инжењерство погледајте ОВДЕ.

Академску понуду Факултета за електротехнику и енергетику погледајте ОВДЕ.

Напомене:

1. У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

2. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2019/20. године, у трајању од 2 месеца.

3. Мобилност студената у сврху праксе реализоваће се или у некој од лабораторија на Политехничком универзитету у Темишвару, или у некој од компанија у Темишвару са којима сарађује Универзитет.

4. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

5. Приликом припреме предлога уговора о пракси студент даје предлог где би реализовао праксу и које су то активности које би желео да реализује током праксе. Прилико попуњавања предлога Уговора потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету.

6. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Политехничком универзитету у Темишвару.

7. Политехнички универзитет у Темишвару одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

8. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 180 евра)

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Напомена за слање мејлом: Пријава за Еразмус+ мобилност, УПТ