Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Универзитету у Бреши (Италија)

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Универзитетом у Бреши, студенти Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то:

- студенти докторских академских студија (размена у трајању од 3 месеца)

Доступне студијске области:

- Building and Civil Engineering (0732)
- Environmental protection Technology (0712)

Рок за пријаву: 08. март 2020. године

Потребна документа за пријаву:

Пријавни формулар (молимо преузмите формулар)
Мотивационо писмо на енглеском језику (1 страна)
Предлог плана истраживања (молимо преузмите формулар)
Потврда са факултета о редовном студирању и превод на енглески језик*
Листе положених испита са свих нивоа студија (и превод на енглески језик*)
Потврда/сертификат о познавању енглеског/италијанског језика (мин. Б2 ниво)
Биографија на енглеском језику- препорука Europass CV
Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Више информација о Универзитету у Бреши можете погледати ОВДЕ и ОВДЕ.

Академску понуду можете погледати ОВДЕ.

Додатне информације за Еразмус студенте погледајте ОВДЕ.

Информације за студенте са инвалидитетом доступне су ОВДЕ.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у току летњег семестру академске 2019/20. године.

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског/италијанског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Приликом припреме предлога плана студија потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима.

4. Приликом евалуације и селекције, предност ће имати кандидати са Факултета техничких наука у Чачку, носиоца сарадње са Универзитетом у Бреши.

5. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за евалуацију и селекцију студената, наставног и ненаставног кадра Универзитета у Крагујевцу за мобилност у оквиру Еразмус+ програма и доставља листу  номинованих кандидата Универзитету у Бреши.

6. Универзитет у Бреши одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

7. Информације о стипендији и студијском боравку:

Месечна стипендија у износу од 900 евра (за покривање трошкова живота)
Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Напомена за слање: Пријава за Еразмус+ мобилност, Бреша

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем мејла: erasmus@kg.ac.rs