Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Универзитету Матеј Бел (Бањска Бистрица, Словачка)

ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Универзитету Матеј Бел, Економски факултет, на конкурс се могу пријавити студенти Економског факултета и студенти Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи.

На конкурс се могу пријавити:

• СТУДЕНТИ СВА 3 НИВОА СТУДИЈА (РАЗМЕНА У ТРАЈАЊУ ОД 1 СЕМЕСТРА/5 МЕСЕЦИ)

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 14. новембар 2017. године, до 12:00 сати

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (преузмите форму)
  • Предлог плана студија, за студенте основних и мастер академских студија (преузмите форму), односно односно Предлог плана студија и/или истраживања, за студенте докторских студија (преузмите форму)
  • Листа положених испита и превод на енглески језик*
  • Копије диплома (за студенте који се пријављују за размену на нивоу мастер или докторских студија) и превод на енглески језик*
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика
  • Пријавни формулар за смештај, уколико желите смештај у дому (преузмите форму)
  • Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Више информација о Универзитету Матеј Бел погледајте ОВДЕ.

Више информација о Економском факултету погледајте ОВДЕ.

Доступне предмете на енглеском језику можете видети ОВДЕ.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2017/18. године.

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Приликом припреме Уговора о учењу потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, односно са шефом Катедре и предметним наставницима. Контакт листа Еразмус+ координатора на Универзитету у Крагујевцу доступна је овде.

4. По истеку рока за пријаву Универзитету у Крагујевцу, Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља ранг листу пријављених кандидата Универзитету Матеј Бел.

5. Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Месечна стипендија у износу од 750 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Сва документа можете послати на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 09:00-15:00 часова.

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност, Матеј Бел

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студенатаНаравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон: 034 300 425

Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs