Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Каролинска Институту (Karolinska Institutet) у Стокхолму (Шведска)

Конкурс за Факултет медицинских наука

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Каролинска Институтом, студенти Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то:

• студенти докторских академских студија (размена у трајању од минимум 3 месеца)

Доступна студијска област: Medicine (0912)

Рок за пријаву: 07. децембар 2018. године, до 12:00 сати

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (преузмите формулар)
  • Предлог уговора о учењу (преузмите формулар)
  • Предлог плана истраживања
  • Позивно писмо, односно потврда о прихватању предлога плана истраживања
  • Потврда са факултета да сте редован студент (и превод на енглески језик*)
  • Листа положених испита са свих нивоа студија (и превод на енглески језик*)
  • Копија дипломе са претходног нивоа студија (и превод на енглески језик*)
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б1 ниво)
  • Биографија у Europass формату
  • Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Више о Каролинска Институту можете погледати ОВДЕ.

Академску понуду погледајте ОВДЕ.

Корисне информације за стране студенте погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу визе погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу осигурања погледајтеОВДЕ.

Информације које се тичу смештаја погледајте ОВДЕ.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2018/19. године.

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму

3. Приликом припреме Уговора о учењу потребно је да се консултујете са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима. Овде можете видети контакт листу Еразмус+ координатора на факултетима Универзитета у  Крагујевцу.

4. Такође, предлаже се заинтересованим кандидатима да консултују Еразмус+ координатора са Каролинска Института у вези одабира предмета, додатних информација и консултација које се тичу одабира предмета, односно плана и програма истраживања.

- Академска контакт особа је проф. др Јован П. Антовић: јovan.antovic@ki.se

5. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцуи доставља листу  номинованих кандидата Каролинска Институту.

6. Каролинска Институт одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

7. Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб.