Позив за пријаву студената Универзитету у Крагујевцу за стипендирану мобилност у оквиру Mare Nostrum пројекта (Португалија)

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

Пројекат Mare Nostrum, којим координира Универзитет у Алгарви, у оквиру Европског програма Еразмус+ - Кључна акција 1, Међународна кредитна мобилност, подржава мобилност студената, академског и административног особља из високошколских институција у Португалији и 7 партнерских земаља, у оба смера, долазна и одлазна мобилност.

Високошколске институције из Португалије, које чине конзорцијум:

Универзитету у Крагујевцу су доступне:

• стипендије за студенте свих нивоа студија (student mobility for studies)

Више информација можете видети ОВДЕ.

НА КОНКУРС СЕ МОЖЕТЕ ПРИЈАВИТИ ДО 31. МАРТА 2019. ГОДИНЕ
ПРОДУЖЕН РОК ЗА ПРИЈАВУ: 05. април 2019. године

ПРИЈАВА: Заинтересовани кандидати морају пратити пријавну процедуру Mare Nostrum пројекта, односно потребно је отворити налог на е-порталу: https://up.pt/marenostrum2018/

Процес пријаве погледајте ОВДЕ.

Упутство за пријаву кандидата и листу докумената за пријаву можете погледатиОВДЕ.

Академску понуду Mare Nostrum пројекта можете погледати ОВДЕ.

Важне напомене:

1. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу извршиће валидацију пријава (техничка провера пријава – да ли су пријављени кандидати студенти Универзитета у Крагујевцу, и провера валидности поднетих докумената). Након валидације пријава, следи процес евалуације који спроводе чланови конзорцијума Mare Nostrum пројекта.

2. Мобилност одабраних кандидата реализоваће се у зимском семестру академске 2019/20. године.

3. Трајање мобилности: 1 семестар, односно 5 месеци.

4. Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 360 евра)

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште: erasmus@kg.ac.rs