Позив за пријаву студената Универзитета у Крагујевцу за стипендирану мобилност на Универзитету у Јашију (Румунија)

Еразмус+ Кључна Акција 1 – Кредитна мобилност

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Универзитету у Јашију (Аlexandru Ioan Cuza University оf Iasi) студенти Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за размену у летњем семестру академске 2018/19. године, и то:

• студенти основних академских студија (5 месеци)
  • студенти мастер академских студија (5 месеци)
  • студенти докторских академских студија (5 месеци)

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Универзитету у Јашију доступне су следеће области:

• Education (ISCED code 11)
  • Languages (ISCED code 23)
  • Business and Administration (ISCED code 41)
  • Law (ISCED code 42)
  • Biological and related sciences (ISCED code 51)
  • Environment (ISCED code 52)
  • Physical sciences (ISCED code 53)
  • Mathematics and statistics (ISCED code 54)
  • Information and Communication Technologies (ISCED code 61)
  • Travel, tourism and leisure (ISCED code 1015)

Рок за пријаву: 05. новембар 2018.

Напомена: Заинтересовани кандидати морају пратити пријавну процедуру Универзитета Аlexandru Ioan Cuza University оf Iasi.

• Процес пријаве погледајте ОВДЕ
  • Листа докумената за пријаву доступна је ОВДЕ
  • Категорије мобилности и трајање мобилности можете видети ОВДЕ
  • Процедура селекције кандидата доступна је ОВДЕ.
  • Студијску понуду Универзитета у Јашију на енглеском/француском језику можете погледати ОВДЕ
  • Практичне информације релевантне за реализацију мобилности студената можете погледати ОВДЕ

НАПОМЕНЕ:

1. По истеку рока за пријаву, online систем Универзитета у Јашију се затвара и у року од неколико дана Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу добија приступ систему како би извршило техничку проверу пријава. Након тога следи процес евалуације који спроводи Универзитет у Јашију.

2. Универзитет у Јашију одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

3. Предлог Уговора о мобилности (proposed Learning Agreement- Before the mobility) подразумева предмете које студент жели да похађа током размене и биће основа за израду Уговора о учењу који се припрема након завршене селекције кандидата. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима.

Контакт листа Еразмус+ координатора доступна је на сајту Универзитета у Крагујевцу.

4. . Информације о стипендији и студијском боравку:

• Реализација мобилности – летњи семестар
  • Трајање мобилности – 5 месеци
  • Месечна стипендија: 750 евра (за покривање трошкова живота)
  • Путни трошкови (до износа од 275 евра)

Комплетан процес пријаве (отварање налога, попуњавање пријаве и качење потребне документације) се одвија online у систему Универзитета у Јашију. Молимо Вас, поштујте рок, као и инструкције за пријављивање.

Уколико имате питања или недоумица, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона: erasmus@kg.ac.rs, 034 300 425.