Позив за пријаву студената Факултета медицинских наука за стипендирану мобилност на „Василе Голдиш“ Западном универзитету у Араду (Румунија)

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

На основу уговора о сарадњи са „Василе Голдиш“ Западним универзитетом у Араду на конкурс се могу пријавити студенти интегрисаних академских студија медицине:

•студентска размена у сврху учења у трајању од једног семестра do 5 месеци

Доступна студијска област: Medicine

Потребна документа за пријаву:
1.Пријавни формулар (молимо преузмите форму)
3.Мотивационо писмо
4.Предлог уговора о учењу (молимо преузмите форму)
5.Листа положених испита и превод на енглески
6.Потврда да сте редован студент и превод на енглески
7.Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б1, препоручљиво Б2 ниво)
8.Копија пасоша

Рок за пријаву: 08. новембар 2019. године

Продужен рок за пријаву: 25. новембар 2019.

Више информација о универзитету можете погледати ОВДЕ.

Еразмус+ водич за стране студенте можете погледати ОВДЕ.

Више информација о Медицинском факултету погледајте ОВДЕ.

Академску понуду погледајте ОВДЕ и ОВДЕ.

Битне напомене:

•Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском језику (није потребан званичан превод судског тумача);

•Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

•Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета неопходно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна).

•По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Западном Универзитету у Араду. Номиновани кандидати морају даље проћи процес пријаве на Западном Универзитету у Араду – о чему ће уредно бити информисани.

•Западни Универзитету у Араду одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

•Информације о стипендији и студијском боравку:

Месечна стипендија у износу од 800

Надокнада за путне трошкове у износу од 180 евра

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића ББ