Постдипломске студије на универзитету у Мериленду (Америка)

Програм је намењен међународним студентима који желе да студирају у Сједињеним Америчким Државама у 2020/2021. години. Јавни истраживачки универзитет у Мериленду основан је 1856. године и нуди преко 200 признатих програма, укључујући 92 за основне, 107 за мастер и 83 програма за докторске студије. Универзитет нуди широк спектар могућности за развијање вештина како би се студенти припремили за будућу каријеру.

Рок за пријаву: 25. мај 2020.

Кандидати морају, између осталог, написати есеј од 1.000 до 1.500 речи на тему Сложеност америчког образовног система. Ако енглески језик није ваш матерњи језик, без обзира на ваше држављанство, морате имати званичан извештај о својим резултатима на основу теста енглеског језика као страног језика (ТОЕФЛ) или на основу међународног система за тестирање енглеског језика (ИЕЛТС).

Изворни текст можете пронаћи овде.