Отворени конкурси у оквиру Фулбрајт програма Владе Сједињених Америчких Држава

Стипендије за мастер студије и истраживање на нивоу докторских студија на универзитетима у Америци

Амбасада Сједињених Америчких Држава у Србији обавештава све заинтересоване да су отворени конкурси за стипендије у оквиру Фулбрајт програма за академску 2021/22. годину и то:

1. Фулбрајт програм стипендија за мастер студије (Fulbright Graduate Study Program)

Програм је намењен за похађање мастер студија (у трајању од 1 године или дуже) на универзитетима у Америци у следећим областима: агрономија, америчка историја, америчка књижевност, америчке студије, антропологија, археологија, биолошке науке, хемија, комуникације, компјутерске науке, економија, образовање, инжењерство, науке о заштити животне средине, географија, геологија, информационе науке, новинарство, право, библиотечке науке, математика, философија, физика, политичке науке, психологија, социјални рад, социологија, примењена лингвистика.

За програм могу аплицирати кандидати који су држављани Србије и који су завршили основне студије. Неопходно је познавање енглеског језика.

Више информација о условима конкурса и начину пријаве можете наћи овде.

2. Фулбрајт истраживачки програм за студенте докторских студија (Fulbright Non-Degree Research Program for Doctoral Students

Програм је намењен студентима докторских студија са универзитета у Србији који желе да на универзитету у Америци  спроводе истраживање које је везано за њихову докторску дисертацију. Трајање гранта је од 6 до 9 месеци.

За овај програм могу аплицирати студенти докторских студија следећих области: агрономија, америчка историја, америчка књижевност, америчке студије, антропологија, археологија, биолошке науке, хемија, комуникације, компјутерске науке, економија, образовање, инжењерство, науке о заштити животне средине, географија, геологија, информационе науке, новинарство, право, библиотечке науке, математика, филозофија, физика, политичке науке, психологија, социјални рад, социологија, примењена лингвистика.

Неопходно је познавање енглеског језика.

Више информација о овом конкурсу и начину пријаве можете наћи овде.

Стипендија Фулбрајт програма покрива трошкове школарине на универзитету, месечну новчану накнаду, трошкове здравственог осигурања, као и трошкове пута.

Рок за пријаву на оба конкурса: 31. март 2020. године

За сва додатна питања можете се обратити Амбасади Сједињених Америчких Држава у Београду путем имејла BelgradeFulbright@state.gov.