Отворен позив CERN-a za COFUND програм стипендија

CERN, Европска организација за нуклеарна истраживања, расписала је у оквиру програма Марије Кири конкурс за COFUND програм стипендија.

За овај програм могу конкурисати заинтересовани кандидати из читавог света који желе да стекну истраживачко искуство у интернационалном окружењу и који поседују знања у оквиру следећих студијских области: инжењерство, физика честица, рачунарство и примењене науке.

У оквиру програма кандидатима се пружа могућност за запослење у трајању од 3 године, као и могућност да проведу 12 месеци на универзитету, истраживачком институту или компанији по сопственом избору изван CERN-a.

Кандидати заинтересовани за овај програм морају имати завршене докторске студије или не мање од 4 и не више од 10 година искуства након завршетка последњег нивоа студија који их омогућава упис на докторске студије.

Неопходно је добро познавање једног од званичних језика CERN-a (енглески или француски).

Пријава се врши на адреси: пријава

Рок за пријаву: 01. март 2016. године (23:59 CET)

Програм је покривен стипендијом, којом је кандидату обезбеђена месечна новчана накнада, трошкови пута и осигурања, као и додатак на конто трошкова смештаја.

Више информација о програму и начину пријаве можете видети овде.