Отворен конкурс за пријаву за програм SUNBEAM

Стипендије програма Еразмус Мундус акција 2 – мрежа размене

SUNBEAM је Еразмус Мундус акција 2 програм који је намењен размени студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

Програм окупља групу универзитета из ЕУ земаља и групу универзитета са Западног Балкана (партнери на пројекту), који између себе могу размењивати студенте на свим нивоима студија, као и запослене, и то административни и академски кадар.

Универзитет у Крагујевцу није партнер у овој мрежи размене, али свакако може учествовати у истој кроз циљну групу 2 (Target Group 2).

Доступни су следећи нивои мобилности:

• Размена на нивоу мастер, докторских и постдокторских студија
  • Целе мастер и докторске студије
  • Размена наставног и ваннаставног особља запосленог на факултетима Универзитета у Крагујевцу

Напомена: кандидати заинтересовани за размену на вишим нивоима студија, као и академско и административно особље, морају контактирати одабрани ЕУ универзитет и са њима договорити план размене.

ЕУ универзитети укључени у овај програм:

• Università Politecnica delle Marche, Ancona, Italy
  • Alma Mater Studiorum Università di Bologna, Italy
  • Università degli Studi di Urbino Carlo Bo, Italy
  • Università Ca' Foscari Venezia, Italy
  • University of Split, Croatia
  • University of Zadar, Croatia
  • University of Ioannina, Greece
  • University of Ljubljana, Slovenia
  • University of Primorska, Slovenia

Преглед академске понуде свих универзитета који учествују у овом програму можете погледати овде.

Рок за пријаву: 31. март 2015. године (12.00 p.m. CET)

Детање о процесу пријаве погледајте овде.

Списак потребне документације за пријаву за сваки од доступних нивоа мобилности можете видети овде.

Детаље о стипендији и трајању мобилности погледајте овде.

Додатне информације можете наћи на званичном сајту програма.

Више о Еразмус Мундус програму и осталим мрежaма размене можете видети на сајту Универзитета, у секцији Мобилност наставника и студената.